счетчик посетителей сайта

postheadericon Дитячі пісні та їхня роль в розвитку гармонійної особистості

Дитячі пісні мають досить багато різновидів. До дитячих музичних творів належать ті, що співаються і ритмічно промовляються – пісні, ігрові пісні, дражнилки, лічилки, небилиці, жартівливі пісні, скоромовки, загадки та інше.

Дитячі пісні: види та жанри

   Під терміном «дитячий фольклор» розуміють як поезію складену самими дітьми, в процесі ігор та спілкування між собою, так і твори, створені дорослими для дітей.

Знайомство з дитячим фольклором, складеним дорослими для дітей, починається ще тоді, коли вони знаходяться в лоні матері. Ще не народившись, дитина чує мелодичні наспіви колискових пісень.

Колискові пісні

Колискові пісні – це мелодичні ліричні твори, які дорослі наспівували пестячи та заколисуючи своїх малят. Ними вони передавали свої ніжні почуття, свою турботу, свою любов. В подальшому діти самі починають співати наслідуючи дорослих.

Потім в процесі спілкування з дітьми пісні супроводжуються рухами.

Лічилки, дражнилки та інші ігрові пісні

Діти самі придумують лічилки, дражнилки. В піснях, які діти співають в дитячому садочку, використовуються елементи гри і театру. Пісні, які діти вивчають та співають в школі, розвивають уяву та фантазію. Піснею можна виразити різні почуття.

Дитячий фольклор відповідає віковим особливостям дітей у виборі теми, ідей. Його характерними ознаками є поєднання словесного музикального матеріалу з елементами гри, яка супроводжується рухами. Багато творів дитячого фольклору мають виховне значення.

3 основні групи дитячих пісень

Усі жанри дитячого фольклору умовно діляться на три групи:

1)      Твори, створені дорослими для дітей;

2)      твори, які перейшли у дитячий фольклор із загального фольклору;

3)      твори, створені самими дітьми.

Дитяча пісня, як один із основних видів дитячого фольклору, є повноцінним видом мистецтва. Вона допомагає глибоко відчути настрій і почуття. Виховує у дітей естетичні смаки, розвиває музикальні здібності , і позитивно діє на душу. Засобами створення пісні є звук. Тому музикальне мистецтво, а зокрема пісня, є сходинкою у світ культури, музики.

Психологічна роль пісень для дітей

Піснею можна виразити будь-які почуття – любов, радість, печаль. Пісня може також підбадьорити, підняти настрій. Вона здатна навіть змінювати особистість дитини у ставленні до життя, сприяти взаємовідносинам і навіть змінювати характер. Сила справжньої музики безмежна.

Вона здатна проявити найкраще, що є в людині — прагнення до краси, до любові, до творчості. Вона відкриває новий  світ, повний світлих почуттів, готовий подарувати свої скарби. Під впливом музики у світі буде творитись більше добрих справ,стане більше щасливих людей. Музика впливає на духовний світ дитячої особистості. Отже, чим раніше залучити дитину до музики, тим краще буде її виховання та гармонійний розвиток дитячої особистості. Дитячі пісні – це безмежний світ творчості і натхнення!

Оставить комментарий

Секс шоп Купить мед. справки

службы мониторинга серверов